Netradicinė pamoka – „MES PRIEŠ PATYČIAS“

Rugsėjo 9 d.  10b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pagrindų pamokoje – žiūrėjome Niko Vujičičiaus įkvepiantį pranešimą „Patyčios turi baigtis“. Tai projektas, kai Lietuvoje visose mokyklose sutartu laiku buvo transliuojamas šis įrašas.  Nikas Vujičičius pasidalino sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.

Nikas Vujičičius gimęs Australijoje, šiuo metu gyvenantis pietų Kalifornijoje. Jis turi brolį ir seserį, kurie yra sveiki ir turi visas kūno dalis. Kodėl taip sakau? Todėl, kad Nikas gimė be galūnių ir gydytojai niekaip negalėjo ir negali to paaiškinti. Jie sakė, kad jis negalės vaikščioti, negalės eiti į mokyklą, jis negalės daryti nieko. Bet mylintys Niko tėvai nepaisė to ir skatino savo sūnų nepasiduoti. Mokykloje jis nebuvo draugiškai priimtas. Iš jo tyčiodavosi. Jam buvo sunku. Jam buvo liūdna.

Šiame vaizdo įraše Nikas vaikščiojo ant staliuko ir kalbėjo didelei auditorijai. Trykštantis energija, šmaikštus ir visiškai pasitikintis savimi. Jis minėjo, kad jo gyvenimą pakeitė jo mokyklos sargas. Jis Niką pastūmėjo būti oratoriumi ir tokiu, koks yra dabar – laimingu. Šiame pranešime Nikas pasakojo savo gyvenimo ištraukas, liūdnas ir juokingas. Pabaigoje jis, ramiai kalbėdamas, bandė patekti į kiekvieno žmogaus vidų ir priversti pamilti save, priversti atsikratyti kompleksų ir susimąstyti apie patyčias: kaip jų išvengti, kaip išgelbėti kitą nuo patyčių ir kaip  nesityčioti pačiam. Jis bandė paaiškinti žodžio „kietas“ reikšmę. Nikas sakė: „Galėčiau išjuokti bet ką. Tai nėra sunku. Lygiai taip, kaip jūs galėtumėte išjuokti mane. Žinote, kas yra „kieta“? Prieikite prie tų, iš kurių tyčiojatės ir atsiprašykite. Žinote, kas yra „kieta“? Prieikite prie tų, kurie tyčiojasi iš jūsų ir pasakykite: „Liaukis. Aš tau atleidžiu, bet prašau, liaukis. “ – štai, kas yra „kieta“.“Ir Niko galutiniai žodžiai: „ Šiek tiek daugiau mylėkite save, daug daugiau mylėkite kitus“.

Kai baigėme žiūrėti šį įrašą, klasėje buvo tyla. Mūsų istorijos mokytoja V. Gailiūnienė apibendrino viską, po to iki pamokos pabaigos žiūrėjome kitus vaizdo įrašus apie patyčias. Aš tikiuosi, kad tai nors truputį palietė kiekvieno širdį, ir manau, kad šis vaizdo įrašas visiems patiko.  Projektas tikrai įdomus ir veiksmingas, kadangi Lietuva viena pirmaujančių valstybių, kuriose vyksta daugiausiai patyčių. Taigi, tyčiojimasis absoliučiai nėra „kieta“. „Kieta“ tai, kai ką nors gero padarai dėl kitų.

10b kl. mokinė Orinta Janulionytė

 20 minučių Niko Vujičičiaus įkvepiantis pranešimas „Patyčios turi baigtis“ su lietuvišku įgarsinimu.