Tautinių šokių kolektyvo ,,Aušra” jubiliejinis koncertas

Rugsėjo 17d. Biržų kultūros centras nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais, nes tą dieną vyko mūsų mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo „Aušra“ 20-ties metų jubiliejaus šventė.

Renginio dieną šokių pynėje sukosi ne tik „Aušros“ šokėjai, bet savo pasirodymais susirinkusius džiugino ir mūsų svečiai bei draugai iš Vilniaus, Velžio, Biržų ir Latvijos. Šventės vedėjai irgi pasirinkti neatsitiktinai – Gintarė ir Aistis priklauso pačiai pirmajai kolektyvo šokėjų kartai. Jų šilti ir jaukūs žodžiai lydėjo kiekvieną renginio pasirodymą.

 

Visus „Aušros“ šokėjus ir jų vadovę Astą Vaitiekūnienę su ypatingu jubiliejumi sveikino Biržų pagrindinės mokyklos bendruomenė, Biržų savivaldybės vicemerė Irutė Varzienė), R. Vaiginas,

Jubiliejinėje šventės scenoje sukosi visos „Aušros“ kartos: nuo pačių mažiausiųjų, iki jau studijuojančių, dirbančių ir šeimas sukūrusių šokėjų, kuriuos sujungė meilė ir aistra lietuvių liaudies šokiams. Buvę kolektyvo šokėjai turėjo galimyb po kelerių metų pertraukos vėl susiburti ir kartu atlikti jau „vizitine kortele“ tapusią „Jadvygos polką“, kuria pradžiugino ne tik kolektyvo vadovę, bet ir visus susirinkusius svečius, o šventės staigmena tapo dabartinių kolektyvo narių dovana – pasirodymas pagal amerikiečių grupės Village People hitą „YMCA“.

 

Paskutinis renginio akcentas – šokis „Vakaruškos“ – į sceną sukvietė daugybę tautiniais drabužiais, spindinčiais veidais bei širdimis pasipuošusių „Aušros“ šokėjų. Kiekvieną šio pasirodymo sekundę lydėjo šypsenos, šūksniai ir džiaugsmo ašaros, o atmosfera, kurią sukūrė tokia didelė visų kartų šokėjų gausa, leido susirinkusiems žiūrovams pažvelgti į tautinio šokio meno pasaulio žavesį. Pasibaigus renginiui šokėjai, jų tėveliai, svečiai bei draugai dar neskubėjo atsisveikinti: Biržų kultūros centro antrajame aukšte jų laukė šventinis tortas, vaišės bei šokiai su Pabiržės folkloro ansamblio „Žemyna“ nariais.

 

Vis jaučiu ir dar ilgai jausiu tą šilumą, užpildančią mano širdį kiekvieną kartą, kai prisimenu neįkainojamas akimirkas, kurias išgyvenau kartu su kolektyvo vadove ir visais dabartiniais bei buvusiais „Aušros“ šokėjais. Tikiuosi, kad visai greitai mes ir vėl susibursime bei atšvęsime dar ne vieną kolektyvo jubiliejinę šventę, nes draugystė, užsimezgusi šokio scenoje, tęsiasi visą likusį gyvenimą…

 

Viktorija Akavickaitė – 61 laidos abiturientė