Dalyvaujame „Tyrėjų nakties“ projekte

Šių metų rugsėjo 30 dieną visos Europos sąjungos valstybės minėjo „Tyrėjų naktį“. Tai daugiau simbolinis pavadinimas, o mokiniams buvo siūlomos pačios įvairiausios veiklos.

Mums, 7b klasės mokiniams, lietuvių kalbos mokytoja Loreta Baronienė pasiūlė tyrimą „Gimtojo krašto rašytojai“. Kadangi per literatūros pamokas skaitėme K. Binkio dramą „Atžalynas“, nusprendėme aplankyti rašytojo, dramaturgo, poeto gimtinę. Mokytoja dar pasiūlė aplankyti ir Juliaus Janonio gimtąsias vietas. Susiskirstėme į keturias grupes, gavome užduotis: kuo turėsime pasidomėti, ką išsiaiškinti ir sužinoti išvykos metu, o jei žinių trūks- susirasti informacijos grįžę į namus.

Tad penktadienį, rugsėjo 30 dieną, su auklėtoja N. Skinderskiene ir lietuvių kalbos mokytoja išsiruošėme į Papilio kraštą  Pirmiausia nuvažiavome į buvusią Juliaus Janonio sodybą Beržinių kaime, kur poeto sodybos vietą žymi  paminklinis akmuo. Kitoje keliuko pusėje yra atstatytas Janonių šeimos namas. Jis mums pasirodė liūdnokas, apleistas, nejaukus ir tuščias. Nors sodyboje niekas nebegyvena, bet žolė nupjauta, žydi paskutiniai rudens žiedai. Mokytoja iškėlė mums keletą klausimų ir patikrino, ką atsimename apie J. Janonį, o auklėtoja teisingai atsakiusius įvertino – dovanojo saldainių..

Toliau keliavome į Papilį, į buvusią mokyklą, kurioje dirbo ir  Kazys Binkis. Mus pasitiko mokyklos – muziejaus šeimininkas G. Lansbergas. Buvome nustebę, apžiūrinėdami sodybos aplinką – viskas buvo labai gražiai sutvarkyta, apsodinta gėlėmis. Šeimininkas pakvietė į namą, kuriame yra įrengtas muziejus, skirtas poeto atminimui. Turėjome progą paieškoti įdomesnės informacijos, nuotraukų, iliustracijų – visko, kas būtų reikalinga grupės darbo pristatymui. Bet, ko gero, įdomiausi tyrimai vyko kitoje muziejaus dalyje, kur sudėti įvairiausi senoviniai daiktai. Visi spėliojo vieno ar kito nematyto įrankio paskirtį, apžiūrinėjo kraičio skrynias ir medžio drožinius. O kur dar galimybė iš titnago išskelti ugnį… Bet turėjome paskubėti, nes dar reikėjo aplankyti rašytojo gimtinę Gudelių kaime. Vietoje, kur kažkada buvo Binkių sodyba, dabar stovi paminklas. Žvarbus vėjas neleido ilgai kalbėtis, tad tyrimus nusprendėme pabaigti namuose, o pristatyti draugams – kitą penktadienį.

Manome, kad taip mokytis tikrai įdomiau, o žinios išlieka ilgiau.

Vestina ,Matulionytė ir Amanda Kučinskaitė, 7b klasės mokinės