Pasaulinė gyvūnų diena ,,Aušroje“

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonėms, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

„Aušros“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai  nutarė prisidėti prie šiai dienai skirto projekto „Pasaulinė gyvūnų diena“. Mokiniai   klasėse  per  pamokas kalbėjo tema  „Kokius gyvūnus auginu namuose“. Atsinešė savo keturkojų draugų nuotraukas  ir pasakojo apie juos. Per dailės ir technologijų pamokas ne tik piešė įvairius gyvūnus, bet ir gamino savo augintinių maketus iš  antrinių žaliavų.  Lietuvių kalbos pamokose kūrė ketureilius apie mylimiausius keturkojus draugus. Projekto veiklą apibendrino paroda, į kurią  pirmokai atsinešė plakatus „Gyvūnų pasaulis“, antrų ir trečių klasių mokiniai – dažniausiai auginamų gyvūnų maketus, ketvirtokai – savo kūrybos ketureilius. Visiems mokinukams įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą projekte.

Mokiniai, dalyvaudami projekto veikloje, ugdėsi svarbias moralines nuostatas, suvokimą, kokios yra svarbios visos gyvybes formos. Juk gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir tarsi šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei gali elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

 Pradinių kl. mokytoja metodininkė V. Kruopienė