Į mokyklą sugrįžo buvęs mokinys – žinomas Biržų krašto dailininkas Vidmantas Jažauskas

Mokykloje ir šiais mokslo metais tęsiamas projektas „Mes – iš ,,Aušros“. Nuo rugsėjo vidurio mokyklos pirmajame aukšte eksponuojama Vidmanto Jažausko tapybos darbų paroda.

Menininkas gimė 1961m. Biržų rajone, Ubiškių kaime, nuo 8 metų gyveno Biržuose, prie Apaščios upės. Mokėsi Šiaulių pedagoginiame institute (dabar universitetas) ir Vilniaus dailės akademijoje, kurią baigė 1991 m. Gyvenimą sieti su menu pradėjo būdamas 9 klasėje. Tuo metu perskaitė visas miesto bibliotekoje prieinamas knygas apie dailę. Tapyba jam iš pat pradžių pasirodė patraukliausias užsiėmimas pasaulyje. Traukė įdomūs dailininkų gyvenimų aprašymai, o jų kūriniai veikė be žodžių, magiška jėga.

Mokytoju dirbti pradėjo 30 metų, kai atsirado poreikis pasidalinti turimomis žiniomis su jaunesne karta. V.Jažauskas mano, kad būti menininku reikia ir pašaukimo, iš vidaus kylančio balso, ir tikro noro įveikti pasitaikančias kliūtis. Išmokti galima daug ką, tačiau tik pats būdamas dailininku jaučia, kaip tą išmokimą tiksliausiai panaudoti.

V.Jažauskas tapo jau trisdešimt penkerius metus ir daugiau kaip 1000 paveikslų siekė nesikartoti bei kaskart kitaip atskleisti nuotaiką ir perteikti jausmą. Šiuo metu menininkas dirba mokytoju Biržų dailės mokykloje ir tiki, kad vaikai ir paaugliai yra talentingi, todėl jiems pamatyti profesionalius darbus labai svarbu – mokykloje surengtoje parodoje eksponuojami peizažai ir miesto vaizdai visiems nesunkiai suprantami.

„Dailininkas tobulėja iki pat pabaigos, nuobodulio čia nėra…“- sako V. Jažauskas.

 

8b klasės mokinė Guoda Vecelytė