Mokinių refleksijos apie dalyvavimą Annos Frank projekto „Leiskite man būti savimi…“ edukacinėje parodoje

Man labai patiko dalyvauti projekto ,,Anna Frank. Leiskite man būti savimi“ veikloje. Tai buvo puiki proga pasimokyti viešai kalbėti. Bendraudama su kiekviena nauja vaikų grupe, išmokdavau vis kažko naujo. Buvo įdomu sužinoti apie Anną Frank, bet ne ką mažiau buvo įdomu pasakoti apie jos gyvenimą. Pirmą kartą, kai buvau gide,  jaučiausi nedrąsiai, bet jau antrą kartą jaučiausi geriau, o vėliau netgi patiko. Patiko stebėti kitus vaikus, klausinėti, atsakyti į klausimus. Džiaugiuosi, kad turėjau progą dalyvauti tokioje veikloje.

Barbora

 

Šis vasario mėnuo mokykloje buvo kitoks nei visi, nes teko dalyvauti mokymuose, kurių metu sužinojau daug naujų dalykų apie Annos Frank gyvenimo istoriją, holokaustą, apie diskriminaciją, patyčias, stereotipus ir tai privertė dar labiau susimąstyti ir net pakeisti požiūrį į šiuos dalykus. Gide tapti buvo ne tik įdomu, bet ir labai naudinga, nes teko įveikti baimę ir daug kalbėti viešai bei labiau pasitikėti savimi. Pirmasis kartas buvo pats sunkiausias, bet vėliau pristatyti parodą ir diskutuoti su mokiniais tapo lengva ir paprasta. Didžiausią džiaugsmą kėlė tai, jog pavykdavo nors truputį sudominti įvairaus amžiaus mokinius. Esu dėkinga savo mokyklai ir mokytojoms, kurios suteikė šią puikią galimybę.

Vilmantė

 

Dalyvauti projekte apie Annos Frank gyvenimo istoriją ir vienam mėnesiui tapti gide labiausiai pastūmėjo tai, jog tuo metu buvau ką tik perskaičiusi ištraukas iš dienoraščio ir buvo įdomu sužinoti daugiau. O mokymai ir pirmieji parodos pristatymai tik kėlė susidomėjimą. Apmąstydama kiekvienos dienos įspūdžius galvodavau, kas nutiktų, jeigu dabar prasidėtų tokie patys įvykiai- žmonės būtų diskriminuojami, niekinami, žeminami, jiems atimama laisvė. Nemažai mokinių į parodą ateidavo norėdami lengviau praleisti pamokas, o išeidavo paliesti Annos ir jos šeimos istorijos, susidomėję ir norėdami pasidomėti kai kuriomis detalėmis. Ši patirtis buvo labai naudinga ir mums, nes ne  tik įsigilinome į šią istoriją, bet ir lavinome kalbėjimo įgūdžius ir paprasčiausiai įgijome daugiau drąsos bei pasitikėjimo savimi.

Guoda

Kai buvau gide, man labiausiai patiko bendrauti su parodos lankytojais, stengtis juos sudominti. Naudinga buvo tai, kad gavau naujos patirties-susipažinau su gido profesija. Verta buvo dalyvauti ir, jeigu dar atsirastų panaši galimybė, maloniai sutikčiau ir į tai žiūrėčiau dar rimčiau: dar geriau išmokčiau gautą medžiagą, sugalvočiau naujų užduočių.

Dovilė

 

Labai džiaugiuosi, kad šie mokslo metai buvo kitokie nei visi, nes turėjau galimybę pabūti gide. Tai buvo tikrai didelė patirtis, o svarbiausia- nugalėjau baimę kalbėti viešai! Labai noriu padėkoti mokytojams, kurie palaikė ir padėjo.

                                                                                     Martyna

Dalyvavimas projekte man padėjo įveikti viešojo kalbėjimo baimę. Dalyvaudamas dviejų dienų mokymuose tapau labiau pasitikintis savimi. Mokymai labai patiko dar ir dėl to, kad tai buvo netradiciniai užsiėmimai, mūsų komanda mokėsi bendrauti tarpusavyje, aiškinosi įvairius terminus, ieškojo informacijos. Tos dvi mokymų dienos visai neprailgo.  Šis projektas dar labiau praplėtė mano žinias apie Antrojo pasaulinio karo metu vykusį holokaustą, įsigilinau į diskriminacijos daromą žalą ir jos paplitimą pasaulyje.

                                                                                                                                                       Paulius

 

Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau projekto veikloje, nes įveikiau daug baimių, kurių taip lengvai nepavykdavo įveikti. Ši veikla bus  didžiulė patirtis gyvenime, nes sužinojau nemažai istorinių faktų, kuriuos įsiminiau, nes pati apie tai kalbėjau kitiems. Pasikeitė mano nuomonė apie daugelį dalykų: patyčias, netoleranciją, diskriminaciją. Ši veikla mane padrąsino daryti daug dalykų,  kurių daryti anksčiau nebūčiau drįsusi.  Manau, kad tikrai buvo verta dalyvauti projekte ir, jei būtų galimybė, dalyvaučiau dar kartą.

Neringa

 

Man dalyvavimas Annos Frank projekto „Leiskite man būti savimi…“ edukacinėje parodoje suteikė pasitikėjimo savimi, drąsos, daug žinių apie Antrąjį pasaulinį karą ir žydų likimus. O svarbiausia- mokiausi sklandžiai pasakoti ir išsirinkti norimą informaciją. Manau, visa tai man labai pravers ateityje, laikant viešojo kalbėjimo įskaitą ar  vedant kokį nors renginį, o gal  net dar kartą būnat gide kitoje panašioje parodoje. Visa tai gali praversti ir renkantis profesiją, nors dar nežinau, kokį darbą  norėčiau dirbti. Ši paroda praplėtė mano žinias apie patyčias, rasizmą ir diskriminaciją, juk visa tai vyksta ir šiais laikais, kiekvieną dieną. Žmonės yra diskriminuojami dėl lyties, religijos, pažiūrų, odos spalvos. Manau, reikia su tuo kovoti ir apie tai kalbėti dar daugiau, kad žmonės suprastų, kaip tai yra rimta.

Mėnuo, kada teko būti gide ir pristatyti parodą apie Anną Frank,  buvo vienas įdomiausių mokykloje. Šios savaitės buvo kupinos jaudulio, bet labai smagios ir nenuobodžios. Jei tektų dar ką nors panašaus veikti, tikrai sutikčiau, nes gavau nuostabią patirtį.

                                                                                                                                  Skaistė

 

Buvimas gide buvo labai vertingai praleistas laikas. Įgijau didelės patirties: patobulinau viešojo kalbėjimo įgūdžius, išmokau garsiai reikšti savo mintis, išmokau ne tik papasakoti išmoktą informaciją, bet ir rišliai kalbėti su svečiais.  Gera praktika buvo, kai reikėjo kalbėti angliškai. Per paskaitas daug sužinojau apie visam pasauliui aktualias problemas: diskriminaciją, patyčias, holokaustą. Labiausiai patobulėjau, kai reikėjo išsakyti savo mintis. Anksčiau atsakydavau į klausimus kuo trumpiau arba turėdavau daug minčių, tik nemokėdavau jų išsakyti. Manau, per šias paskaitas ,,pralaužiau ledus‘‘  ir išmokau rišliau išsakyti  mintis. Galėtų būti kuo daugiau panašių projektų.

 Orinta

Ši veikla- galimybė būti gide- man davė daug gero: išmokau gana laisvai kalbėti viešai, įgijau patirties, kaip bendrauti ir suvaldyti didelę žmonių grupę, plačiau sužinojau apie Anną Frank,  galėjau prisiliesti prie šių laikų problemų – diskriminacijos, patyčių. Didelio palaikymo ir paskatinimo sulaukėme iš mokytojų, kurios mūsų pastangas įvertino pažymiais. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte. Manau, įspūdžiai liks visą gyvenimą.

 Radvilė

 

Malonius įspūdžius iš veiklos projekte paliko kai kurių vaikų šiltas bendravimas, ypač jaunesnių mokinių, kurie bendravo nuoširdžiai, daug klausinėdavo. Iš pradžių labai bijojau parodos pristatymo, atrodė, jog nepavyks, niekas nesiklausys ar pasakysiu kokią nors nesąmonę, tačiau po kelių kartų baimės nebeliko. Ši veikla naudinga tuo, kad  leido lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Pradėjau kalbėti laisviau, nuosekliau dėstyti mintis. Jei būtų galimybė būti gide dar kartą, tai aš vaikų klausinėčiau daugiau klausimų ir stengčiausi su jais daugiau bendrauti. Labai džiaugiuosi, kad mano mokyklos mokytojos pasiūlė dalyvauti projekte, nes gavau labai daug patirties.

Silvija

Man labai patiko parodos kūrybinė dalis, patiko tai, kad nereikėjo ,,iškalti“ visko, galėjau atpasakoti savais žodžiais. Esu dėkingas, kad turėjau tokią galimybę. Man labai gerai sekėsi atsakinėti į grupių dalyvių klausimus.. Sunkiau sekėsi prisiminti datas.  Manau, mokymuose nereikėtų nieko keisti, viskas buvo įdomu ir aišku. Apibendrindamas sakau, kad paroda sulaukė didelio susidomėjimo, patiko mokiniams. Vesti ją buvo tikrai didelė garbė. Tokius projektus mokykloje reiktų vykdyti dažniau.

Kristupas