Pradinukų meninio skaitymo konkursas mokykloje

Kovo mėnesį vyko mokyklos pradinių klasių meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo net 53 pradinukai. Susirinkusieji jaudinosi daug, tačiau labai norėjo dalyvauti ir laimėti. Išrinkti geriausius skaitovus padėjo rimta vertinimo komisija: direktoriaus  pavaduotoja ugdymui D. Laumienė,  lietuvių kalbos  mokytoja L. Baronienė ir bibliotekos vedėja A. Viduolienė.

Vaikų pasirinkti eilėraščiai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių prasmę ir skambesį. Kiekvienas deklamuojamas eilėraštis skambėjo nuoširdžiai ir nuotaikingai. Sužavėjo eilėraštukų įvairovė. Juose ir sraigė, katinas, zylutė, saulutė… Daug gražių posmų vaikai skyrė Lietuvai, Mamai. Buvo įdomu klausytis. Skaitovai džiugino gebėjimu klausytojui perteikti meninio teksto mintį, gebėjimu bendrauti su klausytoju, taisyklinga, raiškia ir įtaigia kalba.

Konkursas vyko dviem etapais. Po pirmojo etapo buvo išrinkta 16 geriausių skaitovų. Jiems buvo duota keletas patarimų, ko labiausiai reikia skaitovui. Antrasis etapas įvyko kovo 23 dieną. Jautėsi pakili nuotaika, skaitomos eilės buvo įdomios, patobulėjusi tartis, intonacija ir pan.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir diplomais. Mokyklai rajoniniame konkurse atstovavo mūsų nugalėtojai:

 

I vieta – Žiedė Pakalnytė 1b, Urtė Valackonytė 2b, Ūla Kurlianskaitė 3a ir Eva Balčiūnaitė 4a.

II vieta – Jokūbas Šešeika 1a, Vilmantas Savickas 2c, Augustė Minkevičiūtė 3a ir Roberta Šimėnaitė 4c.

III vieta – Vestina Keželytė 1c, Viltara Svalbonaitė 2c, Viltė Galvelytė 3a ir Hilarija Čeponytė 4b.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės!

 

Pradinių  klasių  mokytoja Nida Žukauskaitė