„101 planeta“ literatūriniame protmūšyje

Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje balandžio 18 dieną vyko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento organizuotas literatūrinis protmūšis. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 6-8 klasių mergaičių komanda pavadinimu ,,101 planeta“. Merginoms literatūriniam protmūšiui ruoštis padėjo bibliotekos vedėja  A. Viduolienė bei lietuvių kalbos mokytojos L. Baronienė ir A. Stakionienė. Knygų, kurias rekomendavo perskaityti renginio organizatoriai, sąrašas buvo tikrai netrumpas…

Protmūšiui prasidėjus organizatoriai kvietė komandas trumpai prisistatyti, susipažinti, paskui paaiškino žaidimo taisykles. Dalyviams liko tik prisiminti, apie ką skaitė, ir pritaikyti žinias, nes klausimai, kaip ir reikėjo tikėtis, buvo ,,sukti“, o laiko kiekvienam klausimui atsakyti – tik viena minutė.   ,,101 planetos“  atstovėms sekėsi visai neblogai- surinko 27 taškus, tiek pat turėjo dar dvi komandos, bet pagal protmūšio taisykles tokiu atveju vietas lemia paskutinio turo rezultatai. O paskutinis turas mūsų komandai nebuvo pats sėkmingiausias….. Tad teliko džiaugtis III-ąja vieta. Sveikiname ir dėkojame už  dalyvavimą Barborai Bimbaitei, Guodai Vecelytei, Kamilei Čirbulėnaitei, Aistei Adamonytei, Augustinai Binkytei, Godai Greviškytei.

Renginiui pasibaigus mergaitės džiaugėsi, kad tokia veikla joms labai patiko, nes galėjo žinias pritaikyti praktinėje veikloje, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Smagu, kad komandą sudarė skirtingo amžiaus mokiniai – taip galėjo geriau susipažinti, mokėsi komandinio darbo įgūdžių.

 

Lietuvių kalbos mokytoja L. Baronienė