Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje – antroji vieta

Š.m. balandžio 20-21 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas 8-12 klasių mokinių – rajonų, miestų savivaldybių technologijų olimpiadų laimėtojai. Šių metų dalyviai kūrė darbus tema „Mes – kūrybingi ir išmanūs“. Olimpiadoje mokiniai darbus pristatė keturiose grupėse: konstrukcinių medžiagų, mitybos, gaminių ir dizaino bei tekstilės.

Olimpiadoje mokiniai pristatė iš anksto paruoštus projektinius namų darbus, atliko tekstilės ir aprangos, taikomojo meno ir amatų, konstrukcinių medžiagų ir mitybos sričių praktines kūrybines užduotis. Dalyviai savo darbais siekė pademonstruoti įgytas technologines kompetencijas, atskleisti asmeninį požiūrį į tautinį paveldą ir krašto kultūros savitumą. Ne vienas olimpiados dalyvis džiaugėsi technologijų pamokų metu įgytomis žiniomis, kurias gali pritaikyti kiekvieną dieną. Daugelis jų savo ateitį žada sieti su kūrybiškomis profesijomis.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras olimpiados metu technologijų mokytojams organizavo edukacines veiklas, supažindino su kvalifikacijos kėlimo galimybėmis sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“. Čia mokytojai gamino dailiuosius tekstilės dirbinius, dekoravo kostiumus, kūrė floristines kompozicijas, bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje.

Mokinių olimpiados darbus vertino kompetentinga profesionalų komisija. Pagal nustatytus kriterijus buvo vertinamas kūrybinės užduoties atlikimas bei gaminio pristatymas. Daugiausiai balų surinkę darbai buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais bei rėmėjų prizais.

Mitybos kūrybinės veiklos 8-10 klasių grupėje II laipsnio diplomas įteiktas Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos dešimtokui Pauliui Normantui (mokytoja Renata Kaminskienė).

Olimpiadą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Džiugu, kad olimpiados dalyvių gretos kasmet gausėja, o sukurti darbai liudija, jog mokiniai ir juos ruošę mokytojai – kūrybingi ir išradingi.

Technologijų vyr. mokytoja R. Kaminskienė