„Vaikų Velykėlės“ Aušroje

Jau kelis metus iš eilės mūsų mokyklos pradinukai dalyvauja projekte „Vaikų Velykėlės“, kurį organizuoja „Naisių vasara“.  Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas.

Mokiniai susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, sužinojo apie kiaušinių marginimą bei istorinius margučių raštus. Klasėse vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvienas piešė tradiciniais marginimo raštais papuoštą margutį. Dar prieš Velykas mokyklos koridorių papuošė Didysis margutis, kurį kūrė visi mažieji mokyklos mokinukai.

Na, o po Velykų susirinkę pradinukai džiaugėsi atsineštais margučiais. Buvo organizuojamos kiaušinių ridenimo varžybos, renkamas stipriausias margutis. Smagu buvo dalyvauti įvairiose estafetėse, žaisti žaidimus, minti mįsles…

Balandžio 21 d. atkeliavo ir „Naisių vasaros“ dovanos. Jas atvežė seimo narys V. Rinkevičius. Kiekvienas vaikas gavo specialiai konkursui išleistą DVD vienos dalies muzikinį spektaklį vaikams ir ne tik „Melagių pilis“, atliekamą Naisių vasaros teatro. Dovanos labai pradžiugino pradinukus. V. Rinkevičius padėkojo vaikams už dalyvavimą šiame projekte ir pakvietė dalyvauti kituose konkursuose.

Dėkojame projekto sumanytojams ir organizatoriams už dovanėles, visiems dalyviams, kurie papuošė Didįjį margutį.

 

Pradinių klasių mokytoja N. Žukauskaitė