Mokyklos projektas ,,Mes iš ,,Aušros“ tęsia sėkmės istorijų pristatymą mokiniams –projekto ,,Atgal į mokyklą“ pamoka

Mokyklos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos jau tradicine tampančios iniciatyvos „Atgal į mokyklą“.

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, prie kurio jau kelerius metus iš eilės prisideda ir Lietuvos URM. Jo tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį į Europos Sąjungą, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, pakviesti dalyvauti Europos dienos minėjimo renginiuose. Šios iniciatyvos metu URM diplomatai vyko į Lietuvos mokyklas ir vedė pamoką apie Europos Sąjungą  – taip vienai dienai tapdami mokytojais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios yra  svarbiausios ES aktualijos šiuo metu.

  Mokykloje lankėsi ir susitiko su dešimtų klasių mokiniais  Petras Šimeliūnas –  ambasadorius ypatingiems pavedimams Lietuvos URM Išorinių ekonominių santykių departamente.

 

Petras Šimeliūnas 1994–1996 m. buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Europos integracijos departamento pirmasis sekretorius, direktoriaus pavaduotojas. 1996–1997 m.  – patarėjas Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje, 1997–1998 m. vadovavo kanceliarijai Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO Paryžiuje. 2000 m. buvęs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko patarėjas, 2000–2003 m. – Lietuvos užsienio reikalų ministro patarėjas. 2003–2007 m.  dirbo Lietuvos ambasados Prancūzijoje ministru-patarėju. Nuo 2007 iki 2009 m. vadovavo URM Eksporto ir investicijų departamentui, vėliau buvo ambasadorius ypatingiems pavedimams URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamente. 2010 – 2013 m. – Lietuvos ambasadorius Indijoje.. 2010 m. balandžio 8 d. P.Šimeliūnas Indijos Prezidentei Pratibhai Patil įteikė skiriamuosius raštus.

Mokiniai domėjosi diplomato pareigomis,  išklausė trumpą diplomatijos  principų pristatymą (,,abėcėlę“). Ambasadorius dalinosi kelionės į Indiją įspūdžiais, pasakojimą iliustravo pateiktimi, video medžiaga, nuotraukomis. Įdomiausia ambasadoriaus patirtis – 3 metai, praleisti Indijoje. Mokiniai suprato, kokios galimybės atsiveria šios profesijos atstovams: kelionės po pasaulio šalis, stiprinamos asmeninės, užsienio kalbų mokėjimo, sociokultūrinės kompetencijos.

Dėkojame mokyklos direktorei S. Venckūnienei už netradicinės pamokos organizavimą mūsų mokykloje.

 

10 b klasės mokiniai: Liveta, Silvija, Orinta