Karpinių paroda

Mokyklos bendruomenė tęsia projekto ,,Mes iš  ,,Aušros“ veiklą. Nuo rugsėjo 1-osios mokyklos galerijoje – Jolantos Janonienės karpinių paroda. Džiaugiamės, kad tautodailininkė – buvusio mokyklos mokinio Pauliaus ir penktokės Rūtos mama – sutiko savo kūrinius eksponuoti mokykloje. Tai prasmingas ,,sugrįžimas“, atveriantis galimybę vaikams pažinti karpinių meną, lavinti vaizduotę, ugdytis kūrybiškumą ir gebėjimą pajausti meno grožį.

   Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja menininkei už ,,sugrįžimą“ į mokyklą, už norą dalintis savo darbų grožiu, už pažintį su karpinių menu. Dėkojame ir raštinės vedėjai R. Zibolienei, pasiūliusiai projektui šios pažinties idėją.

Menininkė Jolanta Janonienė, gimusi  1970 m. Šiaulių rajone, mokėsi Medeikių vidurinėje mokykloje, lankė dailės būrelį ir susidomėjo menu. Baigė Kauno taikomosios dailės mokyklą ir įgijo apipavidalintojos dekoruotojos specialybę.

Karpinių menu susidomėjo seniai – gal prieš 21 metus. Parodose dalyvauja nuo 1998 m., o 1999 m. priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos nares. Gėlės, augalai, stilizuoti ir įprasminti liaudies ornamentai – vieni mėgstamiausių jos kūrybos motyvų.

Kūriniai eksponuoti įvairiose apskrities ir respublikinėse parodose. Darbai pastebėti, įvertinti regione ir paskui geriausieji – „gavę kelialapį“ į respublikinę parodą. Darbai išspausdinti knygose, kataloguose, žurnaluose:

2003 m. knygoje albume  „Lietuva karpiniuose“ kūrinys „Žiema“;

2009 m. Lietuvos liaudies kultūros centro kataloge „Liaudies meno paroda“ kūrinys „Žiemužė“;

2010 m. kūriniai „Žiemužė“, „Kryžių kalnas“, „Žydėjimas“ knygoje „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“. Ši knyga buvo skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui;

2014 m. kūrinys „Verpstė“ knygoje-kataloge „Pasaulis-namuose“ (ši paroda buvo surengta Lietuvos dainų šventei „Čia- mano namai“ metu).

Menininkės karpiniais iliustruota knyga „Vienišas langas“. Kūrinių yra įsigiję privatūs asmenys.

,,Karpymas – tai ir atsipalaidavimas, ir tiesiog gyvenimo būdas, laisvalaikio praleidimas, savęs įprasminimas. Karpymui priemonių daug nereikia: lapo, žirklių ir… pasineri į ramybės būseną, nes karpymas be galo ramina,- sako menininkė .

 

Direktoriaus pavaduotoja  ugdymui D. Laumienė