Projektas „Auginkime vieni kitus“ 2017-2018 m. m.

Mokykloje vykdomo projekto veiklos tęsiamos ir šiais mokslo metais. Jų  tikslas – padėti pirmokams saugiai jaustis mokykloje, susirasti vyresnių draugų. Penktų ir devintų klasių mokiniai dalyvaudami projekto veiklose ugdosi socialines ir komunikavimo kompetencijas, mokosi bendrauti ir bendradarbiauti su jaunesniais bei vyresniais mokyklos bendruomenės nariais. Projekto tikslas liko tas pats, tik dalyviai šiais mokslo metais jau kiti: pirmų, penktų ir devintų klasių mokiniai, jų klasių vadovės bei socialinė pedagogė.

Lapkričio 17 d. įvyko pirmasis, pačių jauniausių ir vyriausių projekto dalyvių susitikimas. Pas 1a, 1b ir 1c klasių mokinukus su dovanomis skubėjo 9a ir 9b klasių mokinės bei klasių vadovės G. Skiauterienė, D. Šinkevičienė. Devintokės, susipažinusios su pirmokais, pakvietė būti jų mažaisiais draugais. Merginos paaiškino mažiesiems, kad vaikai į jas gali kreiptis ir prašyti bet kokios pagalbos mokykloje. Susitikimų  metu sporto salėje ir klasėse vyresniosios draugės pirmokams uždavė įvairių klausimų bei užduočių. Jie šauniai atsakė į visus klausimus, todėl visi buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Susitikimo pabaigoje visi sutarė, kad tokie pabuvimai kartu vyks ir toliau, nes taip mokiniai ugdosi toleranciją vienas kitam, kitokiam, jaunesniam ir vyresniam. Atsisveikindamos devintų klasių mokinės antspauduku su šypsenėle, tarsi draugystės simboliu, pažymėjo visų pirmokų rankytes.

 

Socialinė pedagogė Asta Kregždienė