Išvyka į Vilniaus „Lėlės“ teatrą

Gruodžio 8 dieną 20 penktų-septintų klasių mokinių vykome  į Vilnių susipažinti su lėlių teatro subtilybėmis. Tai projekto „Neformalaus vaikų švietimo paslaugų plėtra“, kuriame dalyvauja mokykla, edukacinė išvyka.

Mes ir nežinojome, kad Vilniaus senamiestyje, siauroje Arklių gatvelėje, yra tokia paslaptinga vieta, kurios požemiuose įsikūręs „Lėlės“ teatras. Visi mokiniai čia lankėsi pirmą kartą. Mus sutiko labai įdomus teatro darbuotojas: jis parodė įvairių lėlių pavyzdžius (pirštinines, lazdelines, marionetes). Šios iš pažiūros paprastos lėlytės artisto rankose atgijo, prašneko ir sukėlė mums daug juoko. Išgirdome ir istorinių faktų apie Lietuvos lėlių teatrą – pasirodo,  pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose lėlės paminėtos XV a. pabaigoje. Po to mus nusivedė į muziejų, kuriame gyvena lėlės-pensininkės. Per 60 metų ten susikaupė tikrai nemažai jų. Pamatėme ir tas lėles, kurios vos nepakliuvo į Holivudą.

Edukacinis užsiėmimas buvo labai įdomus ir neprailgo: mus, mokyklos dramos būrelio narius, technologijų būrelio narius domino lėlių kūrimo ir dekoracijų idėjos.

Na, o kaip atvažiavus į sostinę nepamatyti pačios gražiausios eglutės, pasipuošusio senamiesčio, nepasmaguriauti McDonalde. Visa tai patyrėme. Nepamiršome ir lauktuvių. O mums nepaklysti padėjo mokytojos G. Trečiokienė ir R. Jablonskienė. Gaila buvo palikti tokį šventišką Vilnių.

6b klasės mokinė Saulė Simonaitytė