Gera mada būti sąžiningu

Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena, kasmet minima nuo 2004 metų. Ji skirta atkreipti dėmesį į korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises ir korupcijos atvejus. Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos.

Mūsų mokykloje buvo pasiūlyta klasių vadovams integruoti į klasės veiklas temas apie korupciją.  Etikos pamokose diskutavome tema „Gera mada būti sąžiningu“. Mokiniai klasių valandėlėse aptarė korupcijos esmę, formas, apraiškas, šių dienų aktualijas. Diskutavo įvairiais klausimais. Buvo pasiūlyta peržiūrėti edukacinį filmą „Kelio tiesimas“, įvertinti problemines situacijas, korupcijos apraiškas. Apibendrino korupcijos suvokimo indekso tyrimų rezultatus, kuriuos atlieka ir pateikia mūsų visuomenei organizacija „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Etikos pamokų metu buvo pasakojama apie įdomią mokyklų patirtį, jog Lietuvos mokyklos susibūrę į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“, turi susikūrę savo skaidrumo vėliavas Šios iniciatyvos tikslas mokyklose – naujais būdais įtraukti jaunimą į diskusiją apie vertybes. Mokiniai spalvomis, ženklais perteikė tai, kas jiems yra skaidrumas, sąžiningumas ir atsakomybė. Tokie užsiėmimai gali įtraukti mokinius į skaidrumo ir antikorupcines iniciatyvas bei padėti jiems pasidalinti, kaip jie jaučiasi mokyklose ir kokią vietą, jų manymu, mokyklų kasdienybėje užima sąžiningumas.  

Antikorupcijos grupės mokykloje narė,

Etikos mokytoja R. Mitrochinienė