Dalyvavome ,,Šiuolaikinio šokio meno“ edukacinėje programoje

Mūsų mokyklos 6-10 klasių mokinių grupė  vasario 2d. dalyvavo  projekto ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“  ,,Šiuolaikinio šokio meno“ programoje. Programos tikslas – supažindinti mokinius su pagrindiniais šiuolaikinio šokio principais. Šiuolaikinis šokis – scenos meno forma, atsiradusi XX amžiaus pradžioje, kaip tam tikra reakcija į nusistovėjusias baleto meno konvencijas. Terminas šiuolaikinis šokis neišreiškia vienos specifinės šokio technikos, o apima daug įvairių šokio sistemų ir metodų, atsiradusių iš modernaus ir postmodernaus šokio tradicijų. Taip pat šis terminas apima įvairias vis dar besivystančias judėjimo filosofijas, kurios grindžiamos žmogaus kūno, kūno ir sąmonės tarpusavio ryšių studijomis. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai supažindinami su šiuolaikinio šokio ištakomis, raida bei dabarties tendencijomis, pagrindiniais šiuolaikinio šokio principais, ugdančiais gebėjimą laisvai, organiškai ir išraiškingai judėti erdvėje ir laike. Trumpos šokio improvizacijos užduotys lavina gebėjimą išradingai ir kūrybingai šokiu atskleisti fizines savo galimybes, išreikšti emocijas. Edukacinis užsiėmimas vyko Vilniuje, LEU šokio salėje, kurioje vyksta užsiėmimai būsimiems šokių mokytojams.

Programos edukatorė Greta Leitonaitė supažindino mus su šiuolaikinio šokio pagrindais, mokėmės derinių, entuziastingai atlikome kūrybines užduotis. Sužinojome, kokie žymiausi Lietuvos šiuolaikinio šokio atlikėjai ir spektaklių pastatymai.

Ir labai džiaugėmės turėdami galimybę aplankyti Signatarų namus, pamatyti nepriklausomybės akto originalą ir savo kraštiečių (tarybos narių) autentiškus parašus jame. Pasigrožėjome Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, universitetu, pasilepinome saldumynais. Grįždami džiaugėmės puikiai praleista diena. Esame dėkingi už galimybę dalyvauti šiame projekte. Išvyka tikrai paliko geras emocijas ir suteikė žinių.

 

Šokių mokytoja, grupės vadovė Asta Vaitiekūnienė