,,Aušros” pagrindinės mokyklos mokinių sėkmė jaunųjų tyrėjų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje

2018 m. balandžio 11 d. Šiaulių universitete vyko Ekonomikos katedros organizuojama Jaunųjų tyrėjų tarptaututinė  mokslinė konferencija ,,Ekonomikos, verslo ir viešosios vadybos aktualijos”, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Pirmą kartą nusprendėme dalyvauti ir  mes, ,,Aušros” pagrindinės mokyklos tikybą lankantys mokiniai.

Mokslinė tarptautinė konferencija prasidėjo plenariniu posėdžiu ir  sveikinimo žodžiu. Linksmą nuotaiką suteikė Grupė ,,Ritmas kitaip”. Verslo pradžios iššūkiais pasidalino Šiaulių miesto verslininkas UAB ,,Sporto iššūkis” direktorius, Kane’s Arenos verslo bendrasavininkas Martynas Vidžiūnas. Išgirdome Šiaulių dramos teatro aktorės Ingos Norkutės Žvinienės pasisakymą ,,Pramogų pasaulio žavesys iš arti”.

Po kavos pertraukėlės išsiskirstėme į atskiras sekcijas. Tiriamieji darbai buvo pristatomi trijose sekcijose, pranešimus skaitė 34 tyrėjai.

Biržų ,,Aušros” pagrindinės  mokyklos mokinės ,,Šiuolaikinės visuomenės vertybių raiška” sekcijoje pristatė tiriamuosius darbus –  5a kl. Samanta Šinkevičiūtė ,,Mano šeima ir AŠ”, 6b kl. Saulė Mickevičiūtė ,,Krikščioniškasis gailestingumas mūsų kasdienybėje” ir 10a kl. Ernesta Šalkauskaitė ,,Ką pasakoja mūsų krašto senosios kapinaitės”.

 Mokines paskatino dalyvauti ir kartu konferencijoje  dalyvavo jų tikybos mokytoja metodininkė Nijolė Paukštė. 

Po pranešimų ir mokiniai, ir jų mokytojai įsijungė į diskusiją kartu su specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos korupcijos prevencijos poskyrio viršininke Rita Šikšniene, Šiaulių universiteto lektore Rita Toleikiene. 

Sėkmė lydėjo Samantą Šinkevičiūtę, 5a kl. mokinę, kurios tyrimo pranešimas buvo pripažintas šioje sekcijoje geriausiu.

Džiaugiamės ir sveikiname Samantą Šinkevičiūtę.

Visiems tiriamuosius darbus pristačiusiems buvo įteikti padėkos pažymėjimai ir diplomai, o geriausių pranešimų autoriai apdovanoti konferencijos rėmėjų prizais.

Sulaukėme iš komisijos narių pagyrimų, kad sužavėjome juos unikaliais, šiuolaikiškais pranešimais ir savo idėjomis. 

 

Biržų ,,Aušros” pagrindinės mokyklos mokytoja Nijolė  Paukštė