Paminėjo Tarptautinę triukšmo supratimo dieną

Tarptautinę triukšmo supratimo dieną šiais metais minime balandžio 25-ąją. Kadangi per pertraukas triukšmingiausios vietos mokyklos koridoriuose būna prie pirmokų klasių, jų vyresnieji draugai devintokai nutarė jiems paaiškinti, kas yra triukšmas.

9a klasės mokiniai vėl svečiavosi pas mažuosius draugus iš 1a, 1b ir 1c klasių. Jie rodė skaidres ir vaizdingai paaiškino pirmokams apie triukšmą, kas gali atsitikti ilgą laiką būnant triukšme, kaip triukšmas kenkia žmonių sveikatai. Be to, devintokai įvardino, kad fejerverkai, šventiniai koncertai, sporto varžybos, malūnsparniai, motociklai, sunkvežimiai, motoriniai pjūklai sukelia daugiausia triukšmo. Pirmokai sužinojo, kad ne tik gatvėse, bet ir kiekvieno žmogaus namuose yra daug daiktų, kurie kelia triukšmą, pavyzdžiui, žoliapjovės, dulkių siurbliai, skalbimo mašinos, televizoriai, vaikų žaislai ir daugelis kitų.

Dauguma pirmų klasių mokinių nežinojo, kad yra ir „raminantis“ triukšmas, kuris nekenkia sveikatai, tai upelio čiurlenimas, lapų šnarėjimas, žmogaus kvėpavimas, katino murkimas, tyli raminanti muzika.

Susitikimo pabaigoje visi projekto „Auginkime vieni kitus“ dalyviai sutiko pabandyti „pasiklausyti tylos“. Susėdę ratuku ant grindų visi kartu tyliai klausėsi raminančios muzikos.

 

Socialinė pedagogė Asta Kregždienė