5a klasės mokinių išvyka

Birželio 11 dieną 5a klasės mokiniai su klasės vadove aplankė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės būrį, esantį  Biržuose. Vaikai susipažino su Šaulių sąjungos veikla,  su karininko profesija, sužinojo, kur ją galima įgyti.

Apie kariuomenę ir šią profesiją papasakojo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės būrio vadas Modestas Lapienis. Vaikai sužinojo, kokių savybių reikia žmogui, norint tapti karininku, kokia veikla užsiima kareiviai per dieną, kokios pajėgos saugo mūsų valstybę. Mokiniai susipažino su  įvairia karine technika, matavosi kareiviškas kepures, važinėjosi karine mašina, ragavo kareiviškų pietų.

Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir išbandė savo jėgas dalyvaudami estafetėse ir rungtyniaudami su ,,Atžalyno“ mokyklos penktokais, kurie irgi dalyvavo šiame susitikime. Vaikams ir jų mokytojoms  teko įveikti kliūčių ruožą: bėgti per kelmus, padangas, šliaužti su dujokaukėmis  ir netgi šaudyti.

Už dalyvavimą visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, tušinukai  ir lankstinukai.

Iš šios išvykos visi grįžo linksmi, patyrę daug įspūdžių ir sužinoję apie karininko profesiją.

 

5a klasės vadovė Laima Kėželienė