Pradinių klasių projektinė diena – Pasaulinė gyvūnijos diena

Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius.

1931 m. Florencijoje (Italija) tarptautinės gyvūnų globos konferencijos dalyviai nusprendė spalio 4-ąją, šv. Pranciškaus mirties dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Krikščionys laiko šv.Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnijos diena.
Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 m. ir yra įtraukta į minėtinų dienų sąrašą. Šios dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos glaudų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant žmogaus gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Šios dienos paminėjimo proga mūsų mokyklos pradinių klasių mokinukai rugsėjo 27-29 dienomis vykdė projektą „Pasaulinė gyvūnijos diena“. Projekto tikslas – suteikti žinių, kaip saugoti, rū­pin­tis naminiais ir laukiniais gyvūnais. Ne­nu­si­suk­ti nuo skriau­džia­mų gy­vū­nų, o jiems padėti.

Pirmokai piešė savo mėgstamiausią gyvūną, antrokai savo mėgstamiausią gyvūną kūrė iš gamtinės medžiagos, trečiokai gamino plakatus temomis „Zoologijos sodas“, „Naminiai gyvūnai“, „Lietuvos miškų gyvūnai“. Na, o ketvirtokams teko kūrybines užduotis atlikti raštu. Jie rašė rašinius arba kūrė eilėraščius tema „Mano mėgstamiausias gyvūnas“. Geriausi darbeliai eksponuojami mokyklos erdvėse.

Projekto metu mokiniai  daugiau sužinojo apie pasaulyje paplitusias gyvūnų rūšis. Įgytas žinias pritaikė kūrybiniuose darbuose. Vykdydami šį projektą vaikai ugdėsi kūrybiškumo, bendravimo, pažinimo kompetencijas.

                                    

Pradinių klasių mokytojos

M. Budriūnienė, V. Kruopienė, D. Petrulienė