,,Mes iš ,,Aušros“ – dar viena sėkmės istorija – susitikimas su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos viceministru V. Griciūnu

Mokyklos  bendruomenė, tęsdama projekto „Mes iš ,,Aušros“  veiklą, spalio 18d. pakvietė buvusį mokyklos mokinį Venantą Griciūną papasakoti  savo sėkmės istoriją. Mokyklos direktorė S. Venckūnienė pristatė viceministrą susitikimo dalyviams – 8 ir 10 klasių mokiniams.

Svečias pristatė savo sėkmės istoriją: baigė mokyklą 1998 metais, įstojo ir baigė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, o dar po kelerių metų įgijo verslo administravimo magistro laipsnį   Warwick Business School Didžiojoje Britanijoje. Po studijų pradėjo karjerą V. Landsbergio patarėju Europos Parlamente.  Dar keletą metų padirbėjęs Europos Komisijoje, pasuko į verslo pasaulį. Dirbo verslo konsultantu ir projektų vadovu Amerikos ir Didžiosios Britanijos kompanijose, kol sulaukė skambučio su pasiūlymu  užimti  Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijoje  viceministro pareigas. Kadangi gyvenime mėgsta iššūkius ir nebijo naujovių, Venantas nusprendė pasiūlymą priimti ir 2018 m.  liepos mėnesį tapo Lietuvos Respublikos Žemės ūkio  viceministru, atsakingu  už Europos Sąjungos ir tarptautinius reikalus bei prekybos politiką.

Susitikimo pradžioje V. Griciūnas prisipažino, kad prieš susitikimą su mokiniais jaudinosi labiau nei prieš susitikimus su politikais ar  verslo atstovais. Tačiau pokalbis buvo šiltas, draugiškas, atviras ir paprastas. Venantas prisiminė, kad mokykloje buvo gana pašėlęs ir patingėdavo, bet  visada stengdavosi viską suprasti ir nevengdavo prašyti mokytojų pagalbos. Tai paskatino daryti ir mūsų mokinius. Pasakodamas mokiniams apie įdomius gyvenimo nuotykius, išmoktas pamokas viceministras ne sykį privertė visus šypsotis, o galiausiai provokavo diskusiją – sėdo prie stalo diskutuoti su mokiniais apie jų svajones ir siekius. Diskusijos pabaigoje svečias padrąsino vaikus išbandyti naujų dalykų, nebijoti klysti ir atlikti pradėtus darbus iki galo, kad ir kaip sunku bebūtų.

Svečio mintis, kad daug metų praleidus ne Lietuvoje, įgijus tarptautinės profesinės ir asmeninės patirties galima ja pasinaudoti, nuskambėjo kaip pavyzdys mokiniams, svajojantiems apie savo ateitį. ,,Atėjo laikas pasidalyti sukaupta patirtimi ir žiniomis su Tėvyne, manau, esu  pasirengęs naujiems iššūkiams“, – teigė viceministras.

Apžiūrėjęs mokyklą, aplankęs savo buvusius mokytojus, V. Griciūnas išskubėjo į kitus dienos susitikimus Biržuose. O mokyklos Garbės svečių knygoje liko nuoširdus įrašas su linkėjimais ir padėka mokyklai, o svarbiausia –  šiltas pažadas dar apsilankyti.

 

Susitikimo koordinatorė, mokytoja I.  Šafranauskienė