Ketvirtokai – respublikinės konferencijos dalyviai

Pradinukai domisi viskuo, be to,  noriai tyrinėja, eksperimentuoja. Bandymai ir tyrinėjimai-tai aktyvi veikla, kurios metu vaikai kaupia patirtį, diskutuoja, mokosi sutelkti dėmesį, samprotauja. Norėdami suvokti dalyko esmę , vaikai turi patys veikti, išsiaiškinti, atrasti ir pažinti.

Spalio 24 d. Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų praktinė pažintinė konferencija „Stebiu, tyrinėju, pažįstu…“. Į šią konferenciją vyko ir mūsų mokyklos 4 a klasės 5 mokiniai. Lukrecija Ambrazevičiūtė skaitė pranešimą „Mano augintiniai“, Urtė Valackonytė – „Karvės ola“, Ignas Čyras –  „Gyvalazdžių auginimas“, Gustė Rauckytė –  „Mano gyvūnai“, Urtė Bėliakaitė  – „Biržų giria“. Konferencijos tikslas – pasidalinti patirtimi, kaip galima sudominti mokinius ugdomąja veikla, susiejant formaliąsias ugdymo pamokas su neformaliosiomis praktinėmis veiklomis. Aktyvinti mokinių pilietinę savimonę, ugdant vertybines nuostatas: racionalų ir atsakingą požiūrį į ūkio, gamtinių išteklių tvarkymą, gebėjimą dalyvauti visuomeniniame gyvenime, atsakingai veikti.

Kol mokiniai skaitė savo pranešimus ir dalyvavo įvairiose tiriamųjų darbų stotelėse, jų mokytojos dalyvo praktiniuose užsiėmimuose apie tiriamųjų veiklų, bandymų organizavimą.Po visų pranešimų konferencijos dalyviai mėgavosi keksiukais, keptais pačioje mokykloje, įvairiomis kvapnių ekologiškų žolelių arbatomis bei vaišinosi sveikuolių pyragais.

Konferencijos metu  mokiniai įgijo naujos patirties, žinių ir teigiamų emocijų.

Pabaigai norisi pasakyti, kad gera buvo klausytis vaikų, kai pakeliui į namus aptarinėjo konferenciją ir nutarė, kad „Aušros“ mokykla visų gražiausia.

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Asta Petrusevičienė