Projekto ,,Mes iš ,,Aušros“ susitikimai mokykloje: sugrįžo buvusi mokinė, dailininkė ir fotografė Taurima Bunkutė

,,Aušros“ pagrindinėje mokykloje jau kelerius metus vyksta projektas ,,Mes iš ,,Aušros“. Į mokyklą su savo sėkmės istorijomis grįžta buvę mokiniai: veda netradicines pamokas, edukacinius užsiėmimus, sporto varžybas, diskutuoja su mokiais įvairiomis temomis, organizuoja savo darbų parodas.
T. Bunkutė ,,Aušros“ mokykloje mokėsi 1983-1988 metais. Nuo 1988 m. mokėsi Vilniuje, baigė M. K. Čiurlionio nacionalinę menų mokyklą, bakalauro ir magistro studijas Vilniaus Dailės akademijoje. Dabar gyvena ir kuria Vilniuje. ,,Tapyba, fotografija, stiklas bei kiti menai man yra ir mylimas darbas, ir visas gyvenimas“ – taip savo santykį su menu apibūdina menininkė Taurima.
Susitikimo dieną dailės mokytoja R. Zemlickienė pakvietė mokinių grupę į netradicinę dailės pamoką – tapyba ant stiklo. Pamoką vedė dailininkė Taurima: pristatė savo darbus, pieštus ant stiklo: paveikslus, puodelius, nuotaikingai dirbo kartu su mokiniais. Pamokoje dalyvavo 24 kūrybiškai nusiteikę mokiniai – patyrė gerų emocijų, išmoko naujos tapymo technikos.
Kaligrafija, iliustravimas, žaislai eglutei, tapyba ant stiklo ir porceliano, įvairūs grafikos projektai, interjero darbai, rekvizitai, dekoracijos kinui bei reklamai, papuošalai, oda, žemės ir aplinkos meno objektai – štai apie ką pasakojo menininkė susitikime su mokiniais Konferencijų salėje. Džiugu, kad dailininkę sutiko jos pirmoji mokytoja A. Petronienė, labai šiltai ir taikliai apibūdino buvusią mokinę: ,,ilga ilga kasa, didelėm akim mergaitė, kuri pradinėse klasėse padarė tik vieną klaidą diktante“…
,,Labiausiai sužavėjo dailininkės optimizmas rasti sau įdomias veiklas, drąsiai leistis į naujas ir pačiai įdomias sritis“,- po susitikimo mintimis dalijosi dešimtokai. Įdomiai perteikta gyvenimo istorija nuo pat vaikystės, mokyklos laikų, mokymosi nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus meno akademijoje ir kita įvairi menininkės patirtis nuskambėjo kaip drąsaus, laisvo pasirinkti, darbštaus, gabaus žmogaus sėkmės istorija.
Draugystė su menininke Taurima tęsiasi: nuo sausio 7 d. mokyklos galerijoje eksponuojami dailininkės paveikslai. ,,Tai 40-oji personalinė paroda – grįžtu į pirmąją mokyklą po trisdešimties metų ir pirmąkart pristatau savo kūrybą gimtuosiuose Biržuose“, – atvirauja Taurima.

Biržų ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos informacija