Respublikinis 7-8 klasių mokinių oratorių anglų kalba konkursas

Vasario 7 d. dvi mūsų mokyklos aštuntokės J. Brobliauskaitė ir J. Paunksnytė išbandė jėgas respublikiniame 7-8 klasių mokinių oratorių anglų kalba konkurse Tauragėje. Jame dalyvavo 42 mokiniai iš 9 Lietuvos miestų. Konkursas buvo rimtas iššūkis, nes kalbėjimo tema ,,The Future of Europe: what is My Role?” reikalavo ne tik gerų anglų kalbos vartojimo įgūdžių, bet ir bendrųjų žinių apie Europos Sąjungą.. Dalyviai pasirinko įvairias potemes ir per 3 minutes pristatė savo idėjas vertinimo komisijai sklandžia, raiškia anglų kalba. Po kalbėjimo oratoriai traukė klausimus apie Europos Sąjungą ir ekspromtu į juos atsakinėjo. Komisija išrinko 6 geriausius oratorius, o dalis kalbėtojų gavo diplomus už gražią, aiškią kalbą, puikų tarimą ar įdomias mintis. Mūsų mokinės parsivežė diplomus už įdomias idėjas ir aiškų minčių dėstymą.
Prieš konkursą įvyko susitikimas su aktore D. Meiželyte, kuri pasidalino patarimais, kaip sumažinti sceninį jaudulį. Nuotaikingas ir betarpiškas Donaldos bendravimas padėjo dalyviams atsipalaiduoti ir nurimti. Kol komisija tarėsi, Tauragės televizija paprašė konkurso dalyvių pristatyti savo pagrindines mintis visuomenei. Reportažą apie konkursą galima pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=MlAEURxVHzw
Nors grįžome be prizinių vietų, džiaugiamės įgyta patirtimi ir įspūdžiais. Labai svarbu ugdyti mokinių kūrybiškumą, viešojo kalbėjimo gebėjimus, norą pasidalinti savo idėjomis ir pasiklausyti bendraamžių iš visos Lietuvos.

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja I. Šafranauskienė