Aštuntokų sėkmė dr. J. P. Kazicko Aukštaitijos regiono programavimo ir IT taikymo konkurse

Kovo 1 d. septynioliktą kartą Pasvalio P. Vileišio gimnazijoje vyko dr. J. P. Kazicko Aukštaitijos regiono programavimo ir IT taikymo konkursas. Džiaugiamės mūsų mokyklos aštuntokų sėkme: informacinių technologijų taikymo konkurse Armandas Slapšys užėmė 1-ą vietą, o Viltė Jasilionytė – 3- ą vietą.
Aukštaitijos regiono 5-8 kl. mokiniai varžėsi IT konkurse, o 9-12 kl. – programavimo. IT konkurse per 3 val. mokiniai turėjo atlikti tris užduotis dirbdami su Ms Word, Ms Excel ir Ms PowerPoint programomis.
Kol mokiniai sprendė užduotis, juos lydėję mokytojai dalyvavo praktiniame forume. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto lektorė V. Sukackė pristatė skaitmeninėje pedagogikoje nesudėtingai adaptuojamus skaitmeninius įrankius, KTU informatikos fakulteto lektorius praktiškai mokė dirbti su 3D modeliavimo programa „Blender“ kuriant Dioramą. Kadangi turėjome galimybę praktiškai išbandyti pristatomus skaitmeninius įrankius, tai laikas pralėkė greitai.
Po pietų konkursų dalyviai ir mokytojai buvo pakviesti į susitikimą su KTU dėstytojais ir studentais. Kol komisijos nariai vertino konkurso darbus, mes turėjome galimybę išgirsti apie studentų asmeninę patirtį studijuojant Informatikos fakulteto siūlomas programas, laisvalaikio užimtumo, savęs realizavimo galimybes. Išklausę apie studijas, mokiniai varžėsi interaktyvioje viktorinoje. Norint joje laimėti reikėjo ne tik teisingai atsakinėti į pateiktus klausimus, bet dar ir labai greitai.

Į namus grįžome pakilios nuotaikos, įgiję patirties ir teigiamų emocijų.

IT – matematikos mokytoja E. Kulbienė