Netradicinės lietuvių kalbos ir literatūros pamokos 5 klasių mokiniams

Kovo 4 d. Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Pasakos. Jų paskirtis, universali išmintis“, skirta Lietuvių kalbos dienai.
Pamokos metu 5 klasės mokiniai prisiminė, kokios smagios ir įdomios yra pasakos, diskutavo apie savo mėgstamiausias istorijas, džiaugėsi, kad jų seneliai, tėveliai jas sekdavo vaikystėje, o dabar daugeliui tenka jas vakarais pasakoti savo mažiesiems broliukams ar sesutėms.
Po to bibliotekos vedėja A. Viduolienė priminė, kokios yra pasakos, iš kokių šalių jos atkeliavusios ir sugulusios bibliotekos lentynose.
Tada mokiniai, pasitardami porose, išsirinko pasaką ir ją analizavo: aptarė pasakos pradžios formulę, ieškojo stebuklingo daikto, aprašė herojaus ir antgamtinės būtybės susidūrimą.
Kovo 6 d. 5 – okai dalyvavo viktorinoje. Šioje netradicinėje veikloje mokinių laukė daugybė užduočių: surasti patarlės pabaigą, remiantis paveikslėliu, įvardinti pasakas, prisiminti tarmiškus žodžius. Klausėsi V. Kernagio dainos, turėjo rasti nevartotinus žodžius, prisiminti kūrinius, įdomiausius personažus, atlikti kūrybines užduotis.
Smagu pastebėti, kad vaikams netradicinės pamokos patiko, privertė susimąstyti, kokia graži lietuvių kalba ir kaip svarbu ją išsaugoti ir puoselėti.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Vaitaitytė