Prevencinės paskaitos mokiniams

Kovo 14 d. Biržų r. visuomenės sveikatos biuro iniciatyva mokykloje apsilankė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako, alkoholio kontrolės koalicijos narys Artūras Šiukšta.
Lektorius 7-8 klasių mokiniams skaitė paskaitą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija“. A. Šiukšta susirinkusiems pasakojo apie tiesioginę žalą, kurią daro cigarečių ir alkoholio vartojimas, apie priklausomybes, kaip palaipsniui priprantama gerti ir rūkyti. Paaiškino, kaip alkoholinių gėrimų ir tabako pramonės kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, spalvotas pakuotes, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų jų prekes. Lektorius skatino jaunimą susimąstyti apie alkoholio, rūkymo žalą, ragino jaunuolius vengti žalingų įpročių, rinktis sveiką gyvenimo būdą, o gauta informacija pasidalinti su draugais. Paskaitos pabaigoje A. Šiukšta akcentavo, kaip svarbu laiku pastebėti problemą ir sustoti, o geriausia – nepradėti vartoti svaigalų.
9-10 klasių mokiniai klausė paskaitos „Kibernetinės priklausomybės. Pasirengimas gyventi šeimoje“. Lektorius kvietė paauglius susimąstyti ne tik apie interneto, mobilaus telefono teikiamas neribotas mokymosi, pažinimo galimybes, bet ir patologinį prisirišimą – priklausomybę. A. Šiukšta įvardijo kibernetinių priklausomybių požymius, pristatė galimus pagalbos būdus. Jis mokiniams priminė pagrindinius žmogaus poreikius – tai savęs realizavimo, pagarbos, mylėti ir būti mylimam, fiziologinius. Jo nuomone, vaikai nebebendrauja su tėvais, mažiau savimi pasitiki, dažnai patiria neigiamų emocijų, streso, tad didelę laiko dalį praleidžia kibernetiniame pasaulyje, kur patenkina emocinius poreikius. „Iš vienos pusės internetas – puikus dalykas, iš kitos – didžiausias šiukšlynas“, – teigė A. Šiukšta. Paskaitos pabaigoje jis kvietė ugdyti tokius asmenybės bruožus, kaip kantrybė, ištikimybė, pastovumas, darbštumas, susivaldymas ir kitus, nes tai vertybės, kurių reikia planuojant šeimą.
Lektorius A. Šiukšta betarpiškai bendraudamas ir diskutuodamas su mokiniais, kalbėjo aktualiomis jaunimui temomis, pateikė grėsmingų faktų, susijusių su įvairiomis priklausomybėmis, supažindino su jas sukeliančių medžiagų poveikiu žmogui ir visuomenei. Paskaitos pabaigoje jis pakvietė ugdyti kritinį mąstymą, sąmoningumą, dvasinę bei socialinę atsakomybę ir gebėjimą teisingai pasirinkti.

Pagal VGK pateiktą informaciją parengė
socialinė pedagogė A. Kregždienė