Edukacinė pamoka apie darbuotojų saugą ir sveikatą

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) kvietimu 5-6 klasių mokiniai prisijungė prie pirmą kartą organizuojamo projekto „Dirbsiu saugiai“. Balandžio 8 d. 5c ir 6a klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje apie darbuotojų saugą ir sveikatą. Į mokyklą atvykęs VDI inspektorius mokinius paprastai ir vaizdžiai supažindino su saugaus darbo pagrindais, su dažniausiai kylančiais pavojais darbe bei aplinkoje ir būdais, kaip galima išvengti nelaimių.
Kartu su inspektoriumi atvykęs projekto partneris – „ESO“ įmonės atstovas – mokiniams papasakojo, kokie pavojai darbuotojui galimi jo įmonėje, kokiais būdais jie apsisaugo nuo kylančių rizikų. Be to, mokiniams pademonstravo įmonėje naudojamas darbuotojų asmenines apsaugos priemones. Pamokos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti įgytas žinias ir išeiti iš patalpos, kurioje kilo gaisras, su virtualios realybės akiniais.
Tikime, kad darbuotojų sauga ir sveikata yra tai, apie ką mokiniai turi sužinoti kuo anksčiau, netgi perduoti žinią ir savo tėveliams. Dalyvaudami pamokoje mokiniai patobulino asmenines, socialines, pažinimo kompetencijas.

Klasių vadovės L. Kėželienė ir A. Kregždienė