Projektas ,,Mes iš Aušros“ – susitikimas su buvusiu aušriečiu Tomu Lekūnu

,,Aušros“ pagrindinėje mokykloje jau kelerius metus vyksta projektas ,,Mes iš ,,Aušros“. Į mokyklą su savo sėkmės istorijomis grįžta buvę mokiniai: veda netradicines pamokas, edukacinius užsiėmimus, sporto varžybas. Balandžio 11 dieną mūsų mokykloje lankėsi buvęs mokinys Tomas Lekūnas. Jis ,,Aušroje“ mokėsi nuo 2000 metų ir baigęs 8 klases išvyko į Vilnių, kur tęsė mokslus Švento Kristoforo gimnazijoje ir žaidė Marčiulionio krepšinio akademijoje. Baigęs šią mokyklą pasirinko profesionalaus krepšininko karjerą, t.y. žaidė Alytaus ,,Dzūkijos“, Šiaulių ,,Šiauliai“ komandose, o šiuo metu rungtyniauja už Pasvalio ,,Pieno žvaigždžių“ ekipą.
Susitikimas su Tomu vyko mokyklos sporto salėje. Jame dalyvavo 5b, 5c ir 2a klasės mokiniai. Moksleiviams išsirikiavus, Pasvalio ,,Pieno žvaigždžių“ komandos vadybininkė Justina pristatė atvykusius krepšininkus: Tomą Lekūną, Tomą Galecką ir Yannick Franke iš Olandijos. Sportininkai vaikams vedė kūno kultūros pamoką: darė įvairius pramankštos pratimus, žaidė judriuosius žaidimus, kurie tobulino krepšinio technikos elementus, ir paskirstę mokinius į kelias komandas mokė žaisti krepšinį. Pasibaigus praktiniams užsiėmimams, vyko pokalbiai ir diskusijos. Mokytoja M. Budriūnienė trumpai papasakojo, kaip Tomui sekėsi sportuoti pradinėse klasėse. Mokytojas ir kartu sportininko buvęs klasės vadovas G.Kaminskas apibūdino vaikiną, kaip labai judrų, vikrų ir žingeidų. Po to Tomas vaikams papasakojo, kad sportas yra labai geras užsiėmimas, kuris padeda susirasti draugų, pamatyti pasaulio, kad reikia judėti dėl savęs, jog būtum sveikas. Krepšininkai atsakinėjo į įvairius mokinių užduotus klausimus, po to visi išsirikiavo bendram Pasvalio ,,Pieno žvaigždžių“ šūkiui ,,Pieno žvaigždės“. Pasibaigus pamokai visi renginio dalyviai nusifotografavo. Moksleiviai pažadėjo dažniau atvykti į Pasvalį stebėti krepšinio rungtynių, kurių metu žais minėta komanda.
Susitikimo pabaigoje Tomas kūno kultūros mokytojams palinkėjo sveikatos, ištvermės ir įteikė dovanų – krepšinio kamuolį su Pasvalio ,,Pieno žvaigždžių“ žaidėjų parašais. Po šio renginio mokiniai džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir galimybe susipažinti su dar viena sėkmės istorija.

Kūno kultūros mokytoja metodininkė Laima Kėželienė