Sėkmė Panevėžio krašto 5-9 klasių jaunųjų matematikų olimpiadoje – sveikiname Mantą Burčiką!

Balandžio 11 d. mes, 20 ,,kiečiausių“ Biržų rajono jaunųjų matematikų iš 5- 9 kl., išvykome į Pasvalį. Olimpiadoje dalyvavome 5 ,,Aušros“ mokiniai: 5kl. M. Burčikas, K. Kuginys, 6kl. H. Čeponytė, G. Venskutė ir 8kl. D. Lapienis, įrodyti, kad esame nepėsti pasigrumti loginių uždavinių sprendime.
Dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio. Rokiškio, Kupiškio, Pakruojo ir Biržų rajonų matematikai, iš viso 140 moksleivių. Manote, kad tik sprendėme uždavinius ir daugiau nieko neveikėme. Nieko panašaus: per porą valandų turėjome atlikti 30 užduočių, suskirstytų pagal sunkumą po 3, 4 ir 5 taškus, galėjome gauti nuo -30 iki +120. Stebitės, kodėl (-), o kad nespėliotume pasirinkdami atsakymus, jei neteisingas, ir gauni -1.
Paskui, kol mokytojai tikrino darbus, Pasvalio mokytojai mus nusivedė į muzikos mokyklą (dailės skyrių). Ten mums papasakojo, kaip kuriami animaciniai filmai, paskui pagrojo keletą kūrinių gitara ir kanklėmis. Kelios mergaitės mokė linksmų dainelių. Parodė keramikos darbus. Pripažinsiu, kai kam ši ekskursija buvo nuobodoka, bet būdami linksmabūdžiai laiką praleidome šauniai.
Atėjo eilė apdovanojimams, ir ką – rimtai pasirodė M. Burčikas, laimėjęs II vietą tarp 5-tokų (mokytoja G. Armonavičienė), o 8-okas D. Lapienis, susigrūmęs su proto galiūnais, tik keliais taškais nuo prizinės vietos atsiliko – VI vieta. Kiti pasirodė kukliau, bet jau nebesigirsime.
Kitais metais Panevėžio krašto olimpiada bus organizuojama Biržuose, susitiksime, matematinis mūšis tęsiasi .

Giedrė Venskutė, 6a klasės mokinė