Penktasis – jubiliejinis – dainuojantis

Gegužės 17 dieną mūsų mokykloje nuskambėjo nuaidėjo „Dainuojantis pavasaris“. Tai penktasis – jubiliejinis – Biržų miesto ir rajono mokyklų muzikuojančių kolektyvų renginys. Savo kelią pradėjęs Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje prieš penkerius metus, šis renginys jau apkeliavo Pabiržės, Papilio, Kaštonų pagrindines mokyklas. Renginio tikslas – skatinti mokytojų dalijimąsi savo patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, skatinti kultūrinį bendradarbiavimą tarp Biržų rajono ugdymo įstaigų, pritaikyti naujas realias neformalaus ugdymosi erdves.

,,Dainuojantis pavasaris Aušroje“ sukvietė 193 dainininkus. Tai per 20 įvairių kolektyvų iš 11 miesto ir rajono mokyklų. Atvyko įvairios sudėties ir įvairaus amžiaus atlikėjai – nuo pirmokų iki dvyliktokų. Dainininkus šventei ruošė dešimt mokytojų.

Šventę pradėjo Biržų „Saulės“ gimnazijos ragininkai ir mūsų mokyklos visi dainininkai, atlikę Lino Adomaičio dainą „Vandenynai“. Atlikėjus sveikino ir sėkmės jiems linkėjo mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė, Biržų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Vireliūnienė bei Biržų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Gražina Braknienė. Toliau scenoje kolektyvas keitė kolektyvą, skambėjo nuoširdžiai vaikų atliekamos dainos. Iš viso buvo sudainuota per 30 dainų.
Šventės pabaigoje visiems kolektyvams ir jų mokytojoms buvo įteiktos padėkos dovanėlės. Tikimės, kad „Dainuojančio pavasario“ tradicija bus išsaugota.

Jolanta Stasiūnienė