Akcija ,,Europos judumo savaitė“ ,,Aušroje“

Jau trečius metus Biržų ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos bendruomenė įsijungia į akciją ,,Europos judumo savaitė“. 2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“. Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai įvertinama. Biržų ,,Aušros“ pagrindinė mokykla yra sveikatą stiprinanti mokykla, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau bendruomenės narių būtų įtraukta į įvairias sveikatinimo veiklas, kurios padeda stiprinti sveikatą. Sveikata reikia rūpintis nuo pat mažumės, todėl įvairios veiklos vyko tiek pirmokams, tiek dešimtokams.
Rugsėjo 16 dieną po dviejų pamokų 6-10 klasių mokiniams mokyklos kieme vyko paskaita ,,Saugus kelias į mokyklą”. Paskaitą skaitė Biržų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai V. Andžienė ir M. Balčiūnas. Rugsėjo 16-17 dienomis vyko netradicinės fizinio ugdymo pamokos 5-10 klasių mokiniams ,,Žygis palei Apaščios upę”, Dauguviečio parke – ,,Žingsniuokime kartu“. Rugsėjo 18 dieną 1-4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir pirmokų tėveliais atliko mankštą ,,Judu aš, judi tu, judėti visiems labai smagu”. Po mankštos visi draugiškai susikabinę po du žingsniavo apie mokyklą. Rugsėjo19 dieną 5-6 klasių mokiniai per fizinio ugdymo pamokas žaidė netradicinį kvadratą,7b, 7c klasių mokiniai žaidė netradicinį futbolą, 8c klasei vyko jogos pamoka, kurią vedė jogos mokytoja V.Muraškaitė. Rugsėjo 20 dieną daugiau negu 100 aušriečių dalyvavo Tarptautiniame biržietiškos mylios bėgime, skirtame Baltų dienai paminėti .Mokykla gavo taurę ,,Aktyviausiai komandai” ir prizą iš Lengvosios atletikos asociacijos už gausiausiai dalyvavusią bendruomenę. Visą savaitę nuo rugsėjo 16 iki 20 dienos vyko akcija ,,Saugiausia ir dviračiausia” klasė. Šios akcijos metu buvo aiškinamasi, kas saugiausiai atvyksta į mokyklą su dviračiu. Saugiausia dviratininke išrinkta 7a klasės mokinė Urtė Gedvilaitė, o dviračiausia klase išrinkta 6c. 6b ir 6c klasės mokiniai iš policijos atstovų gavo dovanų – ,,mirksiukų”.
Dalyvavimas akcijoje ,,Europos judumo savaitė“ parodė mūsų mokyklos bendruomenės aktyvumą, norą prisidėti prie įvairių renginių ir svarbiausia – stiprinti sveikatą. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms ir tėveliams, kurie prisidėjo prie mankštos. Ačiū mokytojoms Eglei Karaliūnienei, Gražinai Trečiokienei, Rositai Jablonskienei, Rimai Mitrochinienei už aktyvų dalyvavimą Tarptautiniame biržietiškos mylios bėgime, skirtame Baltų dienai paminėti.

Mokyklos Sveikatą stiprinančios grupės veiklos koordinatorė

fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Laima Kėželienė