Pamoka bibliotekoje „Žodynų ir žinynų lobynai“

 

 

Rugsėjo 12-13 d. 7-ų klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Laisvūne Šatiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Bibliotekoje vyko netradicinė pamoka, kurios metu septintokai sužinojo apie žodynų ir žinynų įvairovę, sandarą bei atliko įvairias užduotis. Mokytoja mokiniams priminė lietuvių kalbos istoriją ir tyrinėjimo pradžią, pirmųjų žodynų misiją ir autorius bei paragino pamąstyti, kodėl šiandien reikalingi žinynai ir žodynai bei kaip nepaklysti informacinio srauto gausoje.

Bibliotekos vedėja Alma Urbienė vaikus supažindino su bibliotekoje esančiais žodynais ir žinynais, aptarė, kokia informacija juose slepiasi ir kaip ji išdėstyta. Taip pat paaiškino, kaip reiktų ieškoti reikiamos informacijos, pasiūlė greičiausią būdą jai rasti. Po išsamaus pasakojimo apie informacijos paiešką žodynuose ir žinynuose mokiniai aktyviai atliko nurodytas užduotis. Kartu su mokytoja aptarė, kas buvo svarbu informacijos paieškose, kodėl ne visiems pavyko ją rasti, kas trukdė greičiau atlikti užduotį, kodėl svarbu naudotis ne tik šiuolaikinių technologijų teikiamomis informacijos paieškos galimybėmis, bet ir tradiciškai mokėti rasti informaciją žodynuose bei žinynuose.

Šio netradicinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su žodynų ir žinynų įvairove, ugdėsi informacijos paieškos įgūdžius ir mokėjimo mokytis kompetenciją.