Projektas ,,Mes iš ,,Aušros“. Mokomės iš sėkmės istorijų

 

Mokykloje vykdomos projekto ,,Mes iš ,,Aušros“ veiklos. Į susitikimus kviečiami buvę mokiniai, kurie dalijasi sėkmės istorijomis. Šį kartą mokykloje lankėsi Orinta Janulionytė – 8 klasių mokiniams ji pristatė motyvuojančią savo sėkmės istoriją.

Buvusi Orintos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Laumienė pristatė Orintą kaip gabią, gerų akademinių rezultatų pasiekusią bei daug kuo besidomėjusią mokinę. Orinta patvirtino, kad mokykloje ji mėgo svajoti, planuoti ir siekti svajonių išsipildymo.

Svarbus etapas Orintos pasirinkimų kelyje buvo sėkmingos Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos studijos Vytauto Didžiojo universitete. Po 2–3 metų ji aplikavo į mainų programą Erasmus+. Kadangi Orintos balų vidurkis buvo geras, jai skyrė stipendiją ir – svajonė išsipildė, kaip pati Orinta sakė: ,, BAM, ir tu Pietų Korėjoje!“

Orinta pasakojo, kaip sekėsi studijos P. Korėjos sostinės Seulo universitete, apie studentišką gyvenimą, net lietuviškas šv. Velykas su korėjietišku prieskoniu. Pasakojimą iliustravo nuostabaus grožio vaizdais (fotografijose ir vaizdo medžiagoje), įdomiais intarpais apie nuotykius, patirtus keliaujant egzotiškoje šalyje, architektūrą, vietinę kultūrą ir, žinoma, maistą, kuris labai skiriasi nuo lietuviško.

Šiltas, mielas, motyvuojantis siekti savo svajonių išsipildymo Orintos pasakojimas sulaukė mokinių dėmesio, klausimų, į kuriuos Orinta atsakė su sentimentais lankytai šaliai, juk korėjietiška kultūra (muzika, šokiais) domisi jauni žmonės.

Aštuntokams tai buvo tikslinga patirtis, nes geografijos pamokose jie šiais mokslo metais tyrinėja Azijos žemyno ekonominius, socialinius ir kultūrinius ypatumus.

 

Geografijos mokytoja A. Kaminskaitė