Atmintinės tėvams apie vaikų emocinę sveikatą Šiame puslapyje rasite naudingą informaciją kaip pasirūpinti savo vaiko emocine sveikata, reguliuoti laiką praleidžiamą prie ekranų ir internetinėje erdvėje, atpažinti psichologinius sutrikimus. Koks vaiko elgesys rodo, kad jis patiria sunkumų? Atkr…
Mokymosi problemų vaikai neišauga: būdai, kaip jas išspręsti
Svarbiausia nepanikuoti. Kai kurie tėvai intuityviai taiko metodus, kuriuos paprastai žino iš vaikystės: įveda bausmių ir apdovanojimų sistemą, riboja laiką, praleistą vaikui žaidžiant, liepia mokytis daugiau. Kiti laukia, gyvena tikėdamiesi, kad sunkumai, su kuriais susiduria jų vaikas, yra laikini…
Tėvai įsitikinę, kad vaikus šiais laikais auginti sunkiau, nei kai jie patys buvo maži
Apklausoje dalyvavo 2000 JAV vaikus auginančių suaugusiųjų ir daugelis jų mano, kad tėvystė sudėtingesnė nei prieš 30 metų dėl technologijų vaidmens mūsų kasdieniniame gyvenime.
Specialistės įvardijo, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą: tai gali pakeisti jų ateitį užaugus
Tačiau neretai tėvai arba mokytojai patys imasi iniciatyvos spręsti mažiesiems kylančius iššūkius, taip jiems padarydami meškos paslaugą. Todėl ekspertai pataria, kokių klaidų vengti mokant vaikus savarankiškumo, ir dalijasi naudingomis įžvalgomis, kurios leis jau nuo mažų dienų auginti ateities lyd…
Kas svarbiau pirmokui – mokėti skaityti ar bendrauti?
Rugsėjį savo vaikus į pirmąją klasę išleisiantys tėvai nerimauja – vaikai patirs didžiulį stresą, nes priešmokyklinio ug...
„Ko, kodėl ir kaip mokosi vaikai pradinėje mokykloje. Lietuvių kalba“
Tėvams ir globėjams | Skaitmeninės etikos centras
Sutikite, su vaikais ir jaunimu skaitmeninėje erdvėje suspėti sunku. Šioje skiltyje pateikiama informacija padės užtikrinti jūsų vaiko gerovę skaitmeniniame pasaulyje.
Parengtos praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo mokyklose ir šeimose
Interneto taisyklės namuose taikiai – misija įmanoma
Kaip iš kūno kalbos suprasti, ką galvoja paauglys ir suaugęs - 9 Zuikiai
Kūno kalba, kuri padeda suprasti ką galvoja paaugliai ir suaugusieji. Ženklai, emocijos, pasisveikinimas, džiaugsmas, pyktis, baimė, derybos.
Specialistai apie vaikų priklausomybę nuo technologijų: tai šiuolaikinis maras, tėvai privalo nustatyti griežtas taisykles
Per pandemiją vaikams nuolat tenka mokytis per nuotolį, bendrauti kompiuteriu. Tačiau dar didesnė grėsmę kelia nuolatiniai virtualūs žaidimai, sako socialinių mokslų daktarė Sigita Burvytė. Specialistė tai įvardija kaip šiuolaikinį marą ir teigia, kad tėvai privalo vaikams nustatyti griežtas taisyk…
Kodėl nesutaria skirtingos kartos?
Savo išvaizda, kalbomis ir poreikiais 14-mečiai jau gali būti panašūs į suaugusiuosius, bet jų elgesys tam tikrose situacijose vis dar yra vaikiškas. Kad paaugliai sėkmingai pereitų į suaugystę, jiems reikia suaugusiųjų pagalbos ir palydėjimo. Tačiau ką daryti, kai mes jau nesusikalbame? Tai ženklas…
Kaip atpažinti, kad vaikas priklausomas nuo išmaniųjų technologijų: bandykite jį sutrikdyti
Technologijos yra daugelio neatsiejama gyvenimo dalis. Sunku įsivaizduoti vakarą be televizoriaus, tapo įprasta išeinant iš namų su savimi kartu pasiimti ...
MANO VAIKAS KAIRIARANKIS
Senų senovėje kairiarankiai aplinkiniams kėlė baimę ir nepasitikėjimą. Įvairių tautų kalbose
žodis “kairys” turi dar ir kitą prasmę: anglų - “suktas, negeras” , prancūzų – “nerangus,
negarbingas” , italų – “ydingas”
Ką daryti, kad vaikas savo noru skaitytų knygas: patarimai, kurie pravers viltį praradusiems tėvams
Beveik 40 proc. Lietuvos tėvų mano, kad jų vaikai karantino laikotarpiu, dar pavasarį įvedus nuotolinį mokymą, skaitymui skyrė mažiau laiko ir daugiau jo praleido prie ekranų.
Kodėl šiuolaikiniai vaikai neįstengia mokytis, nemoka laukti ir sunkiai pakelia nuobodulį
Esu terapeutas, daugelį metų dirbantis su vaikais, tėvais ir mokytojais. Aš manau, kad mūsų vaikai tampa daugeliu aspektų vis blogesni. Vis girdžiu tą patį kalbėdamas su mokytojais. Kaip profesionalus terapeutas matau, kad šiuolaikiniai vaikai tampa vis mažiau socialiai, emociškai ir akademiškai
Paraštės. Mikčiojimas – kokio dydžio problema tai yra?
Mikčiojimas – kokio dydžio problema tai yra, iš kur kyla, kaip išmokti gyventi mikčiojant, o gal įmanoma nustoti arba bent jau stipriai retinti mikčiojimą? Apie tai kalbėsimės su mikčiojimo problemų klubo įkūrėju ir ilgamečiu prezidentu dr. Vidūnu Ramša, bei kitais šios srities žinovais.
Apie disleksiją paprastai
„Disleksiją turinčių vaikų tėvai jau atrado mūsų virtualią garsinių knygų biblioteką ELVIS (elvis.labiblioteka.lt)“, – sako LAB direktorė Inga Davidonienė. „Mūsų bibliotekos renginiuose ir mokymuose suaugę žmonės suvokia, kad jie visą gyvenimą turėjo disleksiją, tik niekas to nepastebėjo... Ši šmaikšti ir išmintinga knyga padės ne tik atpažinti disleksiją, bet ir su ja susitaikyti – juk specialistai vis dažniau šį sutrikimą įvardina kaip dovaną. Kodėl? Į šį klausimą irgi padės atsakyti knyga „Apie disleksiją paprastai“.
Mokslininkai negailestingi: atimkite iš vaikų telefonus ir kartu skaitykite knygas
Kad skaitydami knygas mažamečiams padedame vystytis jų smegenims daug labiau nei žiūrėdami į televizoriaus ar telefono ekraną, žinoma jau kuris laikas, tačiau pirmą kartą tai patvirtino ir mokslininkų padarytos vaikų smegenų nuotraukos, skelbia CNN.
Austėja Landsbergienė prieštarauja šiuolaikiniams tėveliams: vaikas neturi būti šeimos bosas
Savo Facebook paskyroje edukologė Austėja Landsbergienė pasidalino įrašu, kuriame pataria tėvams, ko reikėtų nedaryti, jei norite, kad vaikai užaugtų tvirti ir mokėtų ne tik džiaugtis gyvenimu, bet ir įveikti įvairias negandas.
Psichoterapeutas E.Karmaza: kodėl svarbios namų taisyklės ir kaip bendrauti su paaugliu?
Konfliktai šeimoje dažnai kyla tuomet, kai tėvai ar vaikai supyksta, nes nebuvo įvykdyti tarpusavio sutarimai – taisyklės. Kodėl taisyklės šeimoje yra svarbios, kada šeimoje jas...
Bent vieno jų tikrai nežinojote: 100 būdų, kaip stiprinti vaiko psichologinę sveikatą.
Kiekviena diena – tai galimybė tėvams ir globėjams suteikti vaikui pačią svarbiausią dovaną: stiprius pamatus jos/ jo psichologinei sveikatai. Jei galėtumėte turėti tik vieną norą dėl vaiko ateities, koks jis būtų? Dauguma turbūt atsakytų: „Noriu, jog mano vaikas būtų laimingas!“ Tačiau, ką gi tai reiškia? Ko reikia vaikui, jog jis galėtų tokiu būti?
„Kalėte“ mintinai jūs, šitaip mokytis patariate ir savo vaikams: mokytoja pasakė, kodėl toks būdas netinkamas
Vis dažniau mokytojai pastebi, kad per pamokas vaikai sunkiai išlaiko dėmesio koncentraciją, itin lengvai išsiblaško. Šis šiuolaikinių vaikų bruožas kiek apsunkina jų mokymosi procesą, vaikams sunkiau įsiminti naują informaciją, o pagrindine mokytojo užduotimi tampa nuolatinis poreikis atkreipti vai…
Ugdymo specialistai teigia, kad paauglystė prasideda jau trečioje klasėje: kaip tam pasiruošti?
Tėvai vaikus visuomet mato kaip savo mažuosius, o ir džiaugtis ramia tėvyste nori kuo ilgiau. Vis dėlto šiandien vaikystę keičianti maištinga paauglystė prasideda nebe trylikos ir net ne vienuolikos metų. Tam, kad paauglystė „neištiktų“ netikėtai, ruoštis jai rekomenduojama dar ketvirtoje klasėje. K…
Su naujais sunkumais susiduria ir mokytojai, kurių laukia nelengva misija – suburti darnią bendruomenę, ugdyti vaikų bendravimo įgūdžius ir toleranciją. Tad kaip padėti vaikui pritapti naujame kolektyve ir ką daryti nesėkmės atveju pataria psichologė ir mokymų lektorė Dalia Arestovičienė.
Straipsnį pagal Lietuvos ir tarptautinius informacijos šaltinius parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Aleksejevaitė
HBSC tyrimas – vienintelis vaikų sveikatos ir gyvensenos tyrimas Europoje, vykdomas pagal vieningą tyrimo protokolą 48 šalyse. Tai pagrindinė PSO vaikų sveikatos ir gyvensenos stebėsenos priemonė, vykdoma kas 4 metus. Lietuvoje pradėtas vykdyti nuo 1994 m. Šiame pranešime akcentuojami 2018 m. tyrimo rezultatai. HBSC LT sveikatos tyrimų medžiaga
Kai vaiko pykčiai veda iš kantrybės - Autizmas - Taikomoji elgesio analizė
Nori padėti savo vaikui — pradėk nuo savęs! – Lesli Potter, purejoy auklėjimas Kai Jūsų vaikas ant isterijos ribos, nuimti įtampą galite tik jūs. Tačiau jei jūs patys įsiaudrinę, padaryti tai labai sunku. Kai vaikas nustoja jus girdėti, jūs jaučiate, kad turite tuojau pat kažko imtis, kad sustabdytu…
Logopedės ir specialiosios pedagogės siūlomos naudingos nuorodos: